WOLF SEYFO Cihangir’de güle oynaya..!

3 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Erkek İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Cihangir koşusunu, Zülfikar Hatunoğlu’nun sahibi olduğu, Sami Kandil tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Halit Hatunoğlu’nun yaptığı Wolf Seyfo (3y de Native Khan – Smarty Rose, Mountain Cat) jokeyi Selim Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Al Tan (Luxor) elde ederken, Mr Baybars (Myboycharlie) üçüncü, Countach (Myboycharlie) dördüncü, Proteus (Myboycharlie) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Haziran’a rezervasyon… 

Adana’daki son startı olan Kv-7 Esat Özbilen koşusunu oldukça kolay kazanarak İstanbul’a oldukça iddialı ve formda gelen Wolf Seyfo, ikinci kez bir araya geldiği tecrübeli jokeyi Selim Kaya idaresinde koşuyu önde giden Al Tan’ın arkasında takip edip son düzlüğe ikinci sırada çıktı. 400 geçilirken temposunu arttıran ve 300’de liderliği ele geçiren safkan, sonlarda kolaylayıp 4 boy farkla kazanırken Haziran ayına rezervasyon yaptıran isimlerden biri oldu.

News Reporter

3 thoughts on “WOLF SEYFO Cihangir’de güle oynaya..!

  1. Helal olsun sana Selim Kaya. İnanaral biniyor. Çok güzel bir birincilik. Gine söylüyorum onun kadar atı seven ve ona DEĞER veren ve aynı zamanda kendisini de seyirci ye sevdiren başka
    bir jokey yok. Özcan Yıldırım’a yarıştan sonraki ropörtaj da buz gibi. Ne bir gülümseme ne de bir sempati var ve ihtiyar bir adam sanki. Selim Kaya iyiki
    döndün. Yolun açık olsun 🙏🙏🙏

  2. Uzunda farklı koşuyor gördük ki orta mesafede de söz sahibi olacak yeter ki gazi ye kadar tek bir yarış daha yaparak gelsin daha fazla zorlamaya gerek yok.

    Gazi de tabela içinde olacağını düşündüğüm bir tay ayakları düz bassın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir