WOLF SEYFO’dan kolay birincilik…

13 Nisan 2024 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Esat Özbilen koşusunu, Zülfikar Hatunoğlu’nun sahibi olduğu, Sami Kandil tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Halit Hatunoğlu’nun yaptığı Wolf Seyfo (3y de Native Khan – Smarty Rose, Mountain Cat) jokeyi Selim Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Pekerim (Bodemeister) elde ederken, Şerdil (Abjar Academy) üçüncü, Super Day (Super Saver) dördüncü, King Rüzgar (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kum pistteki geçilmezliğini korudu…  

Son startı olan G3 Tendürek koşusunda çıkışta yaşadığı talihsizlik nedeni ile koşuyu derecesiz tamamlayan Wolf Seyfo, bugün ilk kez buluştuğu ve sahalara fırtına gibi dönen jokeyi Selim Kaya idaresinde start çıkışı ile birlikte aldığı liderliği düzlüğe kadar koruyup, düzlükten sonra da farkı gittikçe açarak kolay bir birincilik elde ederken, kum pistte start aldığı üçüncü yarışından da galibiyetle ayrılarak bu pistteki geçilmezliğini sürdürdü.

News Reporter

1 thought on “WOLF SEYFO’dan kolay birincilik…

  1. Ayakları düz bassın. Çok güçlü orijini var safkanın mutlaka grup yarış kazanacaktır. Selim Kayanın Gazi koşusunda tercihi bile olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir