YAMANLARBEYİ’nden sevindirici haber…

Kariyerinde G1 Erkek Tay Deneme, Byerley Turk ve Avrasya Koşuları galibiyeti bulunan Yamanlarbeyi’nden ‘kötünün iyisi’ diyebileceğimiz sevindirici bir haber geldi.

4 Eylül 2022 günü İstanbul’da start aldığı Uluslararası G3 Topkapı koşusunun son 600 metresinde sakatlanarak mücadeleyi bırakmak zorunda kalan 6 yaşındaki klas safkanın, Veliefendi Hipodromu At Hastanesinde yapılan tetkiklerinde tedavi edilebilecek bir sakatlık yaşadığı, her ne kadar bundan sonraki süreçte pistlere geri dönmesi pek mümkün görünmese de, 5-6 aylık bir tedavi sürecinin neticesinde yaşamına aygır olarak harada devam edebileceği bilgisi alındı.

Uyutulmak zorunda kalınması ihtimali karşısında hem ilgililerinin, hem de yarışseverlerin üzüntülü bir bekleyiş yaşadığı sürecin bu şekilde noktalanması buruk bir sevinç yaratırken, bizde Yarış Dergisi olarak safkanın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.News Reporter

7 thoughts on “YAMANLARBEYİ’nden sevindirici haber…

  1. Çok sevindim. İnşallah babasının en iyi aygır oğullarından birisi olacak. Bu arada İstanbul çimi kapatılıp yeniden yapılmazsa daha çok sakatlık ve uyutulma olayları olur. Çimin ne kadar kötü olduğu, çukurlar tv’den bile çok net görülüyor.

    1. Yarışı kazanmak bir canlının hayatın dan daha önemli olduğu bir ortamda böyle kaliteli atlar daha çok sakatlanır Her insanın yüklene bileceği yük belliyken bizlerin atlara yüklediğimiz yükün limiti yok daha çok para için bir gün Herşeyimizi kaybedeceğiz yazık..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir