Yarış Camiasında Yüzyılın Transferi…

1999 yılında kurulan, 25 yılı aşkın bir süredir yarış pistlerinde at koşturan ve son yılların en başarılı yarış ve yetiştiricilik operasyonlarından birine imza atan Topaz Stud, hipodromlarda koşan tüm atlarını Şeyda Ercan Ekürisine devrettiğini duyurdu.

Tuğban İzzet Aksoy

Atların yanı sıra ekürinin antrenörü Şahin Yıldırım ve diğer tüm ekibin de transfer edildiği operasyon, bugüne dek Türk Yarışçılığında görülmüş en büyük satış olarak kayıtlara geçti.

Topaz Haranın sahibi Tuğban İzzet Aksoy’un Anadolu Grubundaki artan görevleri nedeniyle sahaya vakit ayırtmakta zorlanması ve bu nedenle bundan sonraki süreçte sadece yetiştiricilik faaliyetleri sürdürmek istemesi üzerine tarafların bir araya gelerek el sıkıştığı bu kararın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyoruz.

 

News Reporter

16 thoughts on “Yarış Camiasında Yüzyılın Transferi…

 1. Hayırlı olsun .Bence ekibin transferi atlardan daha önemli başarı garantili ekip çok akıllıca bir transfer olmuş. Ercan ekürisine bol bol keyif yapmak kalıyor.

  1. Aynen, kurtel ve kahraman ekürilerine rakipti. Hele Anadolu çıkışıyla bizleri hayli heyecanlandirmıştı, sevmiştik eküriyi üzüldüm şahsen.

 2. formasının sahada olmasını isterdim… şahsen üzüldüm en sevdiğim formalardandı…

 3. TJK asli üye demekki bence gelecek görmüyor yarış ikramiyelerinde yazık çok yazık atçılık adına

  1. Tugban Bey ikramiye için yapmaz bu işi, nasıl bir aileden geldiğini bilmiyorsunuz sanırım:))

 4. Tuğban Bey’e Gazi Koşusu kazanıp veda etmek yakışırdı. Olsun, dilerim yetiricisi olduğu bir at ile bu apoleti takar.
  Ercan ekürisi için büyük bir atılım, tebrik ediyorum. Aksoy formasının sahalarda olmaması atçılığımız için bence çok büyük bir kayıp.
  Haa şunu da ilave etmeliyim ki at sahibi için karşılanması neredeyse imkansız hale delmeye başlayan giderler pek çok atçıyı benzer kararlar almaya zorlayacak. Bu iş artık zevk için yapanlar için bile sürdürülemez durumda.

 5. 25 senede 3 tane gurup 1 kazanamamış bir ekuri sonuç olarak. Alana hayırlı olsun. Bu ülkede en garanti iş yetiştiricilik zaten.

 6. Vay vay vay…Hakikaten müthiş haber…Merak ettiğim bir diğer konu da Allah gecinden versin sağlıklı uzun ömürler versin Arif bey sonrası Kurtel Ekurisi ne yapar acaba?

 7. Aynen, kurtel ve kahraman ekürilerine rakipti. Hele Anadolu çıkışıyla bizleri hayli heyecanlandirmıştı, sevmiştik eküriyi üzüldüm şahsen.

 8. Son yılların nasıl en başarılı at sahiplerinden diyebilirsiniz ya site olarak bir araştırın bakalım o kadar çok koşan atla kaç klasik yarış yada grup yarış kazanmışlar o kadar çok atı urfalı bir atçıya versen yarısı grup kazanır.

 9. Atçılıkta kalite olmayınca bırakıyorlar. Hipodromlar leş gibi uyuşturu esrar küfür kavga her rezillik var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir