Yarışseverler Koşusunda KATSU’dan ilk Grup galibiyet…

15 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Yarışseverler koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tarkan Şit’in yaptığı Katsu (3y de Kaneko – Anatolian Sun, Cuvee) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bonny Bomb (Hakeem) elde ederken, mücadeleden Captain Fantastic (Mshawish) üçüncü, Golden Storm (Cuvee) dördüncü, Grand Treasure (Exaggerator) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Mesafesinde affetmiyor…

Son kez Anafartalar Koşusunda start içerisinde yaşamış olduğu talihsizlik nedeni ile koşudan çıkartılan Katsu, bu defa deneyimlisi olduğu mesafedeki altıncı startında dördüncü birinciliğini elde ederken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup zaferine de ulaşmış oldu.

Golden Storm’un 2 boy geç başladığı koşunun liderliğini Captain Fantastic aldı. İkincilikte Anadolu Şahini daha sonra Soner Bey ve Katsu sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Captain Fantastic liderliğini korurken yine ikincilikte Anadolu Şahini hemen arkalarında Soner Bey ve Katsu ikilisi şeklinde son 800 geçildi. 600’de Captain Fantastic az fakla önde dışında Anadolu Şahini üçncülüğe Katsu girdi ve düzlüğe çıkıldı. 400’de Captain Fantastic liderliğini korurken orta kulvardan Katsu’nun gerilerden Bonny Bomb’un atakları görüldü. 200’de atak yapan Katsu liderliği alırken dış kulvardan Bonny Bomb sprinte kalktı. Katsu son metrelerde kuvvetli gelen Bonny Bomb’un bir baş farkı önünde 1’30″59 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Katsu (Gökhan Kocakaya)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir