Yarışseverler Koşusunda MARKA POLO sürprizi…

14 Temmuz 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Yarışseverler koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ozan Bulut’un yaptığı Marka Polo (3y de Torok – Vastanya, Royal Academy) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini White Khan (Native Khan) elde ederken, Turdemirkır (Captain Rio) üçüncü, Haçım (Cuvee) dördüncü, Alanalp (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Günün önemli sürprizine imza attı…  

Bu yıl start aldığı koşularda beklenen performansı sergileyemeyen Marka Polo, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Hışman Çizik ile start verildikten 400 metre sonra liderliği aldı ve düzlükten sonra rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık verip kazanmayı başarırken hem uzun süren birincilik hasretine son verdi, hem de günün önemli bir sürprizine imza atmış oldu.   

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte Turdemirkır liderliği alırken ikinciliğe Marka Polo girdi. Daha sonra White Khan ve Haçım sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de dıştan ataklarını arttıran Marka Polo liderliği alırken ikincilikte Turdemirkır arkasında El Audaz şeklinde 800 geçilirken Marka Polo liderliğini korurken ikinciliğe El Audaz girdi. Daha sonra Turdemirkır ve Haçım sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Marka Polo halen lider, aralardan White Khan’ın atakları görüldü. 200’den sonra Marka Polo ikincilikteki White Khan’ın tüm ataklarına karşılık vererek 3 boy farkla ve 1’30”14 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Marko Polo (Hışman Çizik)
News Reporter

5 thoughts on “Yarışseverler Koşusunda MARKA POLO sürprizi…

  1. Gökhan Kocakaya bu koşuda da diğer koşularında olduğu gibi yarışı son düzlüğe kadar en arkada takip etti ve son düzlükte Marko Polo yu alan Üsküdar’ı geçti …..,,

  2. Padok kenarında en ufak bir şeyde ooooo aaaaa wayyyyy ne kadar farklı analiz diyen sayın spiker %100000000 gelcek at bilindiğini zaman övgüler dizmeye doyamadan yoruma geçmeyen sayın spiker lütfen atları yorumlayın orası yarış severlere gerçek bilgi ve yardım gerektiren yorum yapılması gereken bir yer. Sadece altılı oynanmıyor ikili var diğerleri var var da var ama böyle bir sürpriz bir kere olsun yok bu arada yorumlar alt yazı geçsin diyen sayın zilcioglu bu talebinden sonra keşke yapılsaydı da görseydi olan gene bize oyunculara gerisi hikaye teşekkürler padok kenarında zadik gökoglu yapsın sunum ve yorumları lütfen o zaman sayın akdi da çok daha iyi yorum yapıyor teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir