Yarışseverler Kupasını MEHTER NASIROĞULLARI verdi…

16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Yarışseverler Koşusunu, sezonun başarılı 3 yaşlı taylarından Regardless (3y ae Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşu sonrası yapılan törende kazanan safkanın ortaklarından Engin Bekiroğulları’na kupasını, ismini 61. Gazi Koşusu galibi Mehter isimli safkandan alan Mehter Nasıroğulları tüm yarışseverler adına verdi.

Engin Bekiroğulları, Selman Taşbek ve Mehter Nasıroğulları

Nasıroğulları TJK’ya verdiği röportajda şunları söyledi; “Babam çok fanatik bir yarışseverdi. 61.Gazi Koşusunda hangi at birinci gelirse kızımın ismine o atın ismini vericem demiş ve bundan dolayı ismim Mehter olmuş. Babam bugün görseydi en azından bu kadar değerli bir yarışta bir şekilde kupayı benim takdim edeceğimi çok gururlanırdı, çok sevinirdi, çok teşekkür ediyorum nezdinizde… “

İlk kez Exxen’de yayınlanan ‘Konuşanlar’ da açıklamıştı…

Mehter Nasıroğulları ismi ile ilgili ilk açıklamayı Exxen’in en çok seyredilen programlarından Hasan Can Kaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Konuşanlar’ da açıklamıştı.

Türkiye Jokey Kulübü profesyonel kadrosu Mehter Hanıma bu program sonrası ulaştı ve yarışseverler adına düzenlenen koşunun  kupasını vermek üzere kendisini İstanbul Veliefendi Hipodromunda davet etti. 


Yarış günü hipodroma gelen Nasıroğulları, kupayı TJk Yçnetim Kurulu Üyesi Selman Taşbek ve Denetleme Kurulu Başkanı Armağan Turhan’ın da hazır bulunduğu kupa töreninde Engin Bekiroğulları’na verdi.

News Reporter

1 thought on “Yarışseverler Kupasını MEHTER NASIROĞULLARI verdi…

 1. Yarışsever koşusu G1 olmalı.
  Bu sektörü ayakta tutan yarışsever
  Hatta Gazi koşusundan sonra koşulan en önemli koşu olması lazım.
  Her sene başvuran yarış severler arasından kura ile belirlenecek 3-5 şanşlı yarısever bu kupayı takdim etmeli.
  Garip garip koşulara G1 düzenleniyor.
  Halbuki markalaşmak vizyon katmak şu anki şartlarla çok zor.
  Bu işin gerçek sahibi sektörü ayakta tutan yarışsever her alanda korunmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir