Yaş gitmiş ama iş bitmemiş!

3 Aralık 2019 Salı günü 13 safkanın katılımı ile Diyarbakır’da koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-6 Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Koşusunda piste çıkan Arap atları içerisinde en yaşlı isimler olan 10 yaşındaki Şubathan (Erbeyim) ve Koralay (Hisarhan), adeta genç rakiplerine nispet yaparcasına koşuyu ilk iki sırada bitirmeyi başardılar.

4, 5, 6, 7 ve 8 yaşındaki rakipleri ile 1700 metre kum pistte mücadeleden emektar safkanlardan, 42.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda finişe önde giren isim Şubathan olurken, onun bir baş farkıyla gerisinde Koralay ise ikinci oldu.

İlerleyen yaşlarına rağmen rakiplerine kök söktüren bu ikili arasındaki bir diğer ilginç ayrıntı ise koşuyu kazanan Şubathan’ın 1 Mart 2009, ikinci olan Koralay’ın ise 2 Mart 2009 doğumlu olmasıydı. Yani rakibinden 1 gün daha önce doğan Şubathan, koşuyu da az farkla onun önünde bitirmeyi başarmış oldu.

Şubathan ve Koralay
News Reporter

1 thought on “Yaş gitmiş ama iş bitmemiş!

  1. 4 yasından beri tutkuyla hayranlıkla izlediğim,en sevdiğim ve ilk önceliğim olan şubathan.ümit ederim ki aygır olarakta çok basarılı olursun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir