Yavuz Gülerce Koşusunu PEKERİM kazandı…

2 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Yavuz Gülerce koşusunu, Kader Batmacı’nın sahibi olduğu, Emine Batmacı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Pekerim (3y dd Bodemeister – Batmacı, Win Riveer Win) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Candy Queen (Sidney’s Candy) elde ederken, Alkız (Myboycharlie) üçüncü, Lady Elizabeth (Daredevil) dördüncü, Dark Breeze (Karakontie) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte ilk birincilik…  

Son startı olan G1 Dişi Tay Deneme koşusunda beklediği neticeyi alamayan Pekerim, iki koşu aradan sonra terkrar birlikte olduğu jokeyi Ercan Çankaya idaresinde süratli başlayan koşuyu son sırada takip edip düzlüğe de son sırada çıktı ve 400’den sonra dıştan yaptığı etkili ataklarla öndeki rakipleri ile arasındaki mesafeyi her metrede biraz daha kapatıp aynada birinciliğe uzanırken sentetik pistteki ilk birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Yavuz Gülerce Koşusunu PEKERİM kazandı…

  1. A.kursun candy Queen e berbat bindi.5 numarayı aşırı kovaladı.ati bitirdi çok rahat kazanacağı yarışı kaybetti.quelitzo gibi bir atı gazide heba eden bu arkadaş tempo konusunda sürekli hata yapıyor.imparator ancak bu kadar düzeltti bu arkadaşı blue sunset de önlerde gitti tay denemede vs..daha bir sürü küçük büyük yarış..

  2. Türkiye’nin en büyük Arap atcilarindan birinin adına koşulan koşu neden İngilizlere ait olur acaba?!?Kazanana tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir