YAVUZ GÜLERCE Koşusunu POTOĞLU kazandı…

5 Ekim 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Kv-8 Yavuz Gülerce koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Ahmet Yeşildağ tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Bekiroğulları’nın yaptığı Potoğlu (3y ae Ayabakan – Koşkız, Altaha) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rockstar (Turbo) elde ederken, Torhan Tay (Turbo) üçüncü, Büyükdünya (Kaizbert) dördüncü, Emirenes (Uçanoğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf koşu galibiyeti…

Ağustos ayı başında Ankara’da start aldığı ilk yarışını kazanma başarısı gösteren Potoğlu, ikinci startında bekleneni verememiş, son kez katıldığı Kv-7 mücadelede ise son metrelere kadar önde götürdüğü koşuyu dışından gelen rakibine geçilerek ikinci tamamlamıştı. Bugün ilk kez geldiği İstanbul pistinde start çıkışı hafif dışarı doğru gitse de çabuk toparlayıp aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak, uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazandı ve böylelikle ilk sınıf koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Toplu sayılacak bir çıkışla birlikte Dağkıran liderliği almaya çalışırken dışından gelen Potoğlu ondan liderli aldı. İkincilikte Dağkıran daha sonra Büyükdünya ve Baba Zaman sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Potoğlu liderliğini korurken yine ikincilikte Dağkıran dışında Büyükdünya daha sonra Baba Zaman ve Pişman Ağa şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Potoğlu liderliğini korurken ikinciliğe Büyükdünya girdi. Daha sonra Dağkıran ve Baba Zaman sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Potoğlu halen lider, Büyükdünya ikincilikte en içten Torhan Tay’ın gerilerden Rockstar’ın atakları görüldü. 200’den sonra Potoğlu içerden gelen Torhan Tay’ın ve dıştan gelen Rockstar’ın ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek 1 boy farkla ve 1’48″02 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Potoğlu (Ayhan Kurşun)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir