Yaz Handikabını PRINCESS KHAN kazandı…

29 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus H24 Yaz Handikapı koşusunu, İsmail Karaman’ın sahibi olduğu, Mehmet İlker Akdeniz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Gökmen Gökçe’nin yaptığı Princess Khan (3y dd Native Khan – Vincero, Mountain Cat) aprantisi Erhan Aktuğ ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Captain Bersis (Captain Rio) elde ederken, Maça Kızı (Torok) üçüncü, Eliminatör (Luxor) dördüncü, Heva (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Erhan Aktuğ ile kaybetmiyor…

Gazi günü koşulan Nene Hatun koşusunda hem sert rakiplerden, hem de mesafeden etkilenen Princess Khan, daha sonra kazandığı koşu ile bu tip mesafeleri sevdiğini belli etmişti. Çok iyi uyum sağladığı aprantisi Erhan Aktuğ ile üçüncü kez çıktığı yarıştan yine galibiyetle ayrılmayı başaran safkan böylelikle güzel formunu koruduğunu göstermiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan ataka yapan Captain Bersis ve dış kulvardan doldurup gelen Special One arasındaki mücadeleden Special One galip ayrıldı. İkinciliğe en dıştan Heva girerken daha sonra Princess Khan ve Captain Bersis sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Special One liderliğini korurken yine ikincilikte Heva daha sonra dış kulvarda Princess Khan ve içinde Captain Bersis şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Captain Bersis liderliği aldı. Orta kulvardan Heva onun dışından Princess Khan atağa kalktı. 200’den sonra dışardan gelen Princess Khan rakibine hakim olup son metrelerde farkı 1,5 boya çıkararak 1’23″50 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Princess Khan (Erhan Aktuğ)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir