SON OF COOGER’dan fire yok!

11 Kasım 2023 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Hitit koşusunu, Ayhan Arhasoğlu’nun sahibi olduğu, Eray Hazar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Ciğer’in yaptığı Son Of Cooger (2y de Cooger – Şahizer, Lion Heart) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Boston Light  Tizway) elde ederken, mücadeleden Dapper Man (Marcavelly) üçüncü, Madras (Halicarnassus) dördüncü, Stormy (Super Saver) ise beşinci olarak ayrıldı. 

5te 5 yaptı…  

Kariyerinin ilk Grup yarışını 21 Ekim’de yine Ankara kum pistinde kazanan Son Of Cooger, o yarıştan yaklaşık 3 hafta sonra çıktığı ikinci Grup mücadeleden de bir kez daha galibiyetle ayrılarak, hem 5’te 5 yapıp namağlup unvanını korudu, hem de kariyerinin ikinci Grup zaferine imza atmayı başardı.

Startla birlikte iç kulvardan üçüncülüğü giren Cooger temsilcisi, 1000 direği geçilirken bu yerini beğenmeyip önündeki iki rakibinin dışına çıktı ve son virajı da pistin dışından üçüncü sırada döndü. Düzlük dönülür dönülmez jokeyinin komutu ile hızlanmaya başlayan safkan, son 350’de liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı 3.5 boya çıkartarak 1’33”78’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

20 thoughts on “SON OF COOGER’dan fire yok!

 1. Bu taya hayran kalmamak imkansız.., Vedat ati neredeyse son 300 metreye
  kadar tuttu. Harika bir at ve sahipleride onun kıymetini biliyor.

  1. BURGAS’ı bitirdi;
   İnşallah elinden alırlar Vedat ABİŞ’in atı yoksa atı bitirecek… acilen S. O. C a Halis Karataş binmeli Vedat ABİŞ bu safkana hiç bir şey katamaz NOKTA…

 2. Çoğu kişi gibi beğenmedim bu sefer. 2 sene önce Cemalcan daha iyilerini yaptı, 2 yaşında 1500 kumda 1.32 yaptı tutarak örneğin. Yani şunu demek istiyorum biz bu filmi seyrettik daha önce. Cemalcan’a ne oldu, yarış hayatı bitti mi belli değil.
  Son of Cooger da Cemalcan gibi Alper Ciğer tarafından antrene ediliyor. Aslında bu yorumu Cemalcan nerede bilen varsa yazsın diye yaptım. Son of Cooger’ın ayakları düz bassın, çok iyi bir tay ama dediğim gibi daha iyisini de izledik. Üç yaşına sağlıklı çıksın gerisi önemli değil.

  1. Hocam Cemalcan ın 2 yaşlılığındaki 1.32 yaptığı son koşusu efsaneydi ve o koşudaki zorlama nedeniyle sakatlandı ve 3 yaşlılığında bir koşu koşturmaya çalıştılar hiçbirşey yapamadı, cemalcan a göre son of a cooger çok daha fizikli ve fuleli bir at inşallah kum şampiyonu olarak geçilmeden aygırlığa ayrılır

  2. Derece aldatmasın hocam rakibe göre koşuyor özellikle Vedat atı bekletmeye çalışıyor önde kendi temposunda gitse belki 1.32 tek başına yapacak ama gerek yok uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Vedat teşvik yapmasada fark açılacaktı ama sanki gitmiyor gücü bu hissiyatı verdirdi aslında öyle değil. 3 yaşlıda ne çimde ne de kumda jokeyi hata yapmadığı sürece geçileceği yarışı göremiyorum ayakları düz bassın maşallah

  3. Cemalcan kazandığı son yarısında M.Çelikin gereksiz zorlaması nedeni ile ön ayağında çatlak oldu geri alındı ancak geri dönemedi malesef

 3. Önceki yarışlarında teşvik olmadan fark atıyordu, bu defa bir hayli teşvikle kazandı.
  Acaba at gittikçe çaptan düşüyor mu sorusu oluştu.
  Zanedersem bu atın babası da ilk 5-6 yarışını üstüste kazanmış, sonra sıradan bir at olmuş.
  Çünkü böyle başarılı atlar kısa zamanda bitiyor, umarım bu atın başına aynı şeyler gelmez.

  1. Babası COOGER sıradan bır ata donusmus derken at g1 galıbı gazı 3. cü erkek tay deneme 2. olmus nasıl bır at olmasını beklıyorsun. kumun gercek şampıyonu good curry geçiş bir ata sıradan demen cok enterasan olmus

 4. Beğenmediğimiz yarışta 3 boy fark attı at:))Safkan çıtayı nerelere çıkardıysa artık:)
  Şaka bir yana seneye dinlenmiş olarak geleceğini düşünürsek sahiplerine bambaşka hayaller kurdurur bu at, maşallah…

 5. Cooger çok…iyi secret le koşan a kadar geçilmez.. hayvan maaşaallah at görünce hemen hızlandı..👍🎊🎉🏇🌈 Türkiye de rakibi Yok sıkıntı Yok 🕵️ tek sınavı secret la..

  1. Yaz bir cooger TJK sitesine bak bakalım sıradan bir atmıydı kulaktan doğma bilgilerle yorum yapıyorlar ya ne diyeyim

 6. At G2 koştu ! 2 yaşlı ve 5 yaris ile sezonu kapattı .
  Çimi deneyecekler .
  Muhtemelen 3 yaş da seçerek koşacak atı bu şekilde kıyıdan kıyıdan götürmek daha doğru .hadi onu geç bunu geç demekle yaris severin merakı gitsin diye de yarış kosmamalari gayet güzel.
  Bu arada gazı yi artık 2000 MT koşun her gazı de 10 atın hayatı bitiyor !!

 7. Hitit koşusunda tabela yapan safkanların önümüzdeki yıllardaki başarılarına şahit olunca, son of coogerın bugünki başarısının kıymetini daha iyi anlayacağız diye düşünüyorum. Bundan önceki tüm yarışlarında iyi bir rakibi yoktu. Bu yarışta tabeladaki diğer 3 atta bence çok farklı yerlere gelecek.

 8. Emreee ribella müthiş kalite at değil 🌈 secret çok kolay geçer general ii çok net..👍 iki şampiyon er meydanında da Türkiye de 🎉🎊🌌🎉🎊🌌 cooger ve secret..

 9. Son Of Cooger a gelince süratli giden her yarışta daha ıyı kosacak bır ızlenımı var yası oturdukca daha ıyı olacaktır ama sanki kafa kafaya lüte girince dayaıklı kalacakmıs gıbı gelmıyor. Babası daha topaç daha dayanıklı bır attı zaman gösterecek ancak bana sorarsanız kumun gerçek şampiyonları Fairson, Good Curry kadar olmayacak beklentı hayal olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir