EMİL KURJAK seriyi üçe çıkarttı…

19 Temmuz 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Kocatepe koşusunu, Onur Dilbaz’ın sahibi olduğu, Erol Yağcı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Emil Kurjak (3y de Luxor – Katsuya, Kaneko) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Edgar (Native Khan) elde ederken, Point Of Finally (Point Of Entry) üçüncü, Oğuzun Rüyası (Native Khan) dördüncü, Nirvana (Graystorm) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü Grup zaferi…  

Arka arkaya kazandığı G1 Erkek Tay Deneme ve G3 Orhan Doğa Özsoy koşuları ile bu mesafelerin başarılı ismi olduğunu belli eden Emil Kurjak, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu önde giden iki rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda farkı biraz daha açarak kazanmayı başarırken, hem İstanbul çim pistinde start aldığı üçüncü yarışından da galibiyetle ayrılmış, hem de yeni jenerasyonun en başarılı sprinter/miler safkanlarından biri olduğunu bir kere daha ispatlamış oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Samurai Kajiki ve içinden gelen Wizard Man arasındaki mücadelede içten gelen Wizard Man liderliği aldı. İkincilikte Samurai Kajiki daha sonra Emil Kurjak ve Point Of Finally sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Wizard Man liderliğini korurken yine ikincilikte Samurai Kajiki arkalarında Emil Kurjak ve Point Of Finally şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Wizard Man az farkla Samurai Kajiki’nin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Wizard Man liderliğini korurken dışından Emil Kurjak’ın onun dışından da Edgar’ın atakları görüldü. 200’de atak yapan Emil Kurjak liderliği alırken ikinciliğe de Edgar girdi. Kalan metrelerde Emil Kurjak farkı biraz da açarak 3,5 boy farkla ve 1’23”31 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Emir Kurjak (Mustafa Çiçek)
News Reporter

9 thoughts on “EMİL KURJAK seriyi üçe çıkarttı…

 1. Harika bir görünüse sahip nadide bir tay. Sahibinden seyisine kadar büyük bir
  emek verdikleri belli. Kendilerini tebrik ediyorum.

 2. Onur Dilbaz beyefendi, dogru yaris secimleri ile ulkemize yeni bir sampiyon miler kazandiriyor. Emeklerine saglik, ayaklari duz bassin.

 3. Bir sonraki durak yüksek ihtimalle FSM koşusu olacak, bu atın gerçek kapasitesini de o yarışta görmüş olacağız.

 4. Ben sahibi olsam bu sene sadece 3 yaşlı safkanlar ile koşar atı yıpratmaz seneye büyüklerin yanında direk söz sahibi olurdum.

 5. Biraz haddini bilen ve sabretmeyi bilen bir at sahibi bu ülkede kazanmadık yarış bırakmaz. Onur Dilbaz zaten işin teorik kısmını çok iyi bilen bir abiydi ama at koşma kısmını belki işin teorisinden bile iyi yapıyor ekibiyle birlikte. Atına değer veren, atını para basma makinası olarak görmeyen her at sahibi ironik olarak ortalamadan çok daha büyük paralar ve başarılar kazanıyorlar. Umarım kendinden büyüklerle koşmaz, gereği yok. Kazanabileceği yarışlarda koşup hem yıpranmasın hem de para bassın.

  Onur Bey buraları okuyorsa, Turkhorseclub’daki Yaşarcık ben, selamlar saygılar

 6. Genç kardeşimizi büyük bir hayranlıkla takip ediyorum. İddia ediyorum, Onur Dilbaz Kurtel ekürisine baş otorite yapılsa her sene 5-6 tane şampiyon çıkar.

 7. ONUR DİLBAZ VE EKİBİNİ CANİ GONULDEN KUTLARİM AT SEVGİSİ OLAN AT SAGLİGİNA ONEM VEREN BİR EKURİ MASALLAH 🧿 🧿 🧿 BASARİLARİNİZ DAİM OLSUN AYAKLARİ DUZ BAZSİN TUYU KADAR KAZANCİNİZ OLUR İNŞALLAH 🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir