Yeni Kabinenin Tarım ve Orman Bakanı; İBRAHİM YUMAKLI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine’yi açıklamasıyla birlikte bakanlıklar da belli oldu. Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı’na İbrahim Yumaklı getirildi.

1969 Yılında Kastamonu’da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.’de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılında Aljazeera Türkiye’de çalışmaya başladı. 2012-2015 yılları arasında Aljazeera Türkiye’nin sahip olduğu TV kanalını yönetti. Ocak- Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı.

Ekim 2016’dan itibaren Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak GÜBRETAŞ’ta görev yapan Yumaklı, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanmıştı.

O tarihten bu yana Yüksek Komiserler Kurulunda Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Yumaklı’ya yeni görevinde başarılar dileriz.

Serdal Adalı ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı
News Reporter

2 thoughts on “Yeni Kabinenin Tarım ve Orman Bakanı; İBRAHİM YUMAKLI…

 1. Sayın bakanım HAYIRLI UGURLU OLSUN
  İlk icraatınızı GAZİ KOŞUMUZUN İKRAMİYESİNİ
  20-30 Milyon gıbı yapsanızda ,Butun dunyada ses getirse
  nasıl olur,Yapmayacaksan gittigin güne de üzülmem
  Haberin olsun,Tekrardan Hoşgeldin Sefa geldin

  1. yok bee şaaakkkk diye 100 milyon euro yapmalı… sonra bi şak daha arap gazisi yapıp ona da 500 milyon dolar…. yeter mi yetmez…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir