Yeşil Bursa Koşusu’nda zafer COOGER’ın…

9 Kasım 2018 Cuma günü Osmangazi Hipodromunda koşulan ve Bursa yarış sezonunun 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus en önemli kum pist mücadelesi olan G2 Yeşil Bursa Koşusunu, Eray Hazar’ın sahibi ve yetiştiricisi, Ahmet Özgen’in ise antrenörü olduğu Cooger (5y de Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1800 metre kum pistte 1’53”46’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

26’ncı startında 9’un birinciliğini kazanırken 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza atan başarılı safkan, aynı zamanda kariyer kazancını da 2.096.200 TL’ye yükseltti. Kısa süren Almanya seyahatinden dönen Erhan Yavuz’un bindiği Kinowa (Mountain Cat) yarım boy geride ikinciliği elde ederken, mücadeleden bu safkanın bir boyun gerisinde starttan biraz tereddütlü çıkan Lexington Fire (Street Hero) üçüncü, İzmir sezonu öncesi iyi duruma geldiği gözlenen El Nino (Victory Gallop) ise Halis Karataş ile dördüncü oldu.

Cooger (Gökhan Kocakaya)

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Ahmet Özgen‘e kupasını, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu verdi. Törene, Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir, TJK Asli Üyesi Gülnur Gülerce, Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim ile davetliler de katıldı.

Yeşil Bursa Koşusu Kıupa Töreni 2018
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir