Nurettin Güven’den takipçilerine Adana 1.Altılısı; 5.045 TL

1.KOŞU: Şanlıurfa kumunda kısa mesafelerde iştirak ettiği son 2 koşusundan da 2.likle ayrılarak tırnağının ucuna geldiğini gösteren Deniz Sesi, ilk kez çıkacağı mesafeye uyum sağlarsa fotoyu önde geçip Maiden’e veda eder. İlk 2 koşusundaki görüntüsüyle kabiliyetli bir isim olduğunu ispatlayan Şah Baba ve son haftalarda sürekli artan bir forma sahip gözüken Trainer Father favorinin an ciddi rakipleri konumundalar. İlk 3 koşusunun ardından yaklaşık 2 ay kadar ara verip bugün dinçlikle etkili bir performans sergileyeceğine inandığım Smart Money, ilk kez koşacak olsa da muhakkak bir şans vermemiz gerektiğini öğrendiğim My Charlie ve çim pist yarışlarının ardından araya giden ve dönüşünde bugünkü pistte 1200 metre mesafede 3.lük elde eden Ms Glory sırasıyla geniş kuponlardaki yerlerini almalılar.


2.KOŞU: Son sınavında her ne kadar tabela dışında kalmış olsa da bugün uygun rakipler arasında iddiasını konuşturmasını beklediğim Free Rock ve form durumunu beğendiğim Rose Of Solids arasındaki 1.lik mücadelesine son 5 koşusunun 3’ünü 2.likle tamamlayarak dikkat çeken eküri destekli Üç Matra da katılabilir. Gününde olduğunda daha güçlü rakipler arasında dahi başarılı gözükebilen Aygül Kız ile verdiği kısa süreli dinlenme arasının kendisine yaramış olacağına inandığım Grande Heart ise daha sonrası için değerlendirilmeye alınmalılar.


3.KOŞU: Yaklaşık 2 aylın bir ara vermesinin ardından bugünkü pistte 1900 metre mesafede yarış görüp nefes açarken başarılı bir de 3.lük elde eden Donatella, son koşusunda ise yine aynı pistte bu kez 2100 metre mesafede yarışıp bir kez daha 3.olmuştu. Bu yarışına daha da iyi durumda iştirak edecek olan safkan bu kez 4’te 2 yaptığı mesafede 1.liğin en güçlü adayıdır. Son koşularının tamamında söz sahibi olup etkili performanslar sergileyerek başarılı neticeler elde eden Anadolu Edası ile grubun kaliteli kısrakları arasında yer alan eküri destekli Hanife Sultan favorinin en yakın takipçileri olacaklar. Bu tarz gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek kapasitedeki Çilkeleş ise, koşudaki diğer şanslı isim konumunda.


4.KOŞU: Son startına kadar iştirak ettiği 5 koşusunda da başarılı olarak kendisine tabela içlerinde yer bulmayı bilen Zülfikarım, bu pist ve mesafedeki son koşusunu bugünkü jokeyi idaresinde kolay ve gösterişli kazanarak mesafeyi ne kadar çok sevdiğini gözler önüne serdi. Bugün formda ve güçlü rakiplerle mücadele edecek olmasına rağmen yine kazanmasını bekliyorum ve altılı ganyan kuponlarına günün ilk teki olarak yazılmasını tavsiye ediyorum.


5.KOŞU: 1400 metre mesafedeki son koşusunda etkisiz kalıp tabelaya giremeyen Mirialem, bugün uzun mesafeye yeniden çıkıyor. Tatminkar form durumuyla kazanarak özlediği 1.liğe kavuşmasını bekliyorum. Kazanarak üzerindeki durgunluğu atan Canyurt, favori biraz eksik ya da kötü koşarsa devreye girerek söz sahibi olacaktır. Zaman zaman etkili performanslar sergileyerek kendisini hatırlatan Oğlum Giray ve toparlanma çabası içerisindeki Cambazoğlu ise geniş kuponların olmazsa olmaz isimleridir.


6.KOŞU: Verdiği 2 aydan fazla süreli arasından dinçlikle iyi dönmesini beklediğim kabiliyetli safkan Zamburi, favori hanesinden önereceğim isimdir. Son haftalarda sık koşuyor olsa da pist ayrımı yapmadan iştirak ettiği tüm mücadelelerde başarılı neticeler elde edebilen Mamba Mentality, favorinin en ciddi rakibi. Verdiği aranın ardından çim pistte gördüğü koşusunda 2.lik elde ederken nefes problemini de çözen Speed Blue, takılarını çıkararak yarışacağı bu koşusunun iddialı isimlerindendir.


7.KOŞU: Kapasitesinin bugünkü rakiplerinden fazla olduğunu düşündüğüm Naturel ve kum pist yarışlarının ardından çim pistte yarışı üst üste 2.likler elde ederek dikkat çeken Nezengül rakiplerinden birer adım öne çıkarmak istediğim isimlerdir. Gücünün bugünkü rakiplerine rahatlıkla yetebileceğini düşündüğüm Öznilay ve çim pist yarışlarını bekleyebilmek için yaklaşık 5 ay kadar geriye alınan İdilyıldız favorilerin en ufak hatalarını kesinlikle geri çevirmezler. Yarış görüp toparlanmaya başlayan Mıdıka, kısa dinlenme sürecinin kendisine yaramış olacağını düşündüğüm Mamacita Bonita, kazandığı koşusunun ardından ilgilileri tarafından bir süre geriye alınan Menekşenur ve bugün için sürpriz şansına sahip olduğunu düşündüğüm Heyfa ise sırasıyla değerlendirmemiz gereken diğer isimlerdir.


8.KOŞU: Son 4 koşusunun 2’sini kazanma başarısı gösteren Gökçekurt, muhafaza ettiği hatta daha da ileriye taşıdığı formuyla yine iddiasını konuşturmasını beklediğim isimdir. Hemen hemen tüm koşularında başarılı olmayı bilen kabiliyetli safkan Erdi Bey ve kazandığı koşusuyla yeniden kendini bulduğunu belli eden Ömürünoğlu favoriye sert rakip olabilirler. Son 2 koşusunu kazanmasının ardından 2 ay kadar koşmasa da bugün bir yerlerde adını duyurmasını beklediğim Eyüperhan ve son koşusu beklentileri karşılamasa da bugün etkili bir performans sergileyebileceğini düşündüğüm Hoşseda ihmale gelmeyecek diğer safkanlardır.


9.KOŞU: Yarış yaşamına bugünkü pistte 1400 metre mesafede merhaba diyerek 3.lük elde eden Ortak Güç, sonrasında yaklaşık 3 ay kadar koşmadı. Mart ayı başında aynı pistte bu kez 1300 metre mesafede yarışarak varlık gösteremese de nefes açan safkan son startında bugünkü pist ve mesafede Onur Müdür gibi güçlü bir ismin hemen arkasında başarılı bir 2.lik elde ederken diğer rakiplerini de kolay geçmişti. O koşusuyla kazanma vaktinin gelmiş olabileceğini belli eden safkan bugün KULAKLIK takısını çıkararak girişeceği mücadelesinden 1.likle ayrılmasını bekliyor ve altılı ganyan kuponlarına günün bir diğer teki olarak yazılmasını tavsiye ediyorum.


10.KOŞU: 4 gün önce bugünkü pistte ve 1200 metre mesafede iştirak ettiği koşusundan 2.likle ayrılan Akdağ Fırtınası, sık koşmaktan olumsuz yönde etkilenmezse kazanan taraf olur. Koştukça kendini bularak eski günlerine dönüş sinyalleri veren Mucit Tay, favoriye ciddi rakip olacak gibi gözüküyor. Özellikle son koşusunda bir form sıçraması içerisinde olduğunu gösteren Nakkaştepe ise, ön planda tuttuğum isimlerin hatalarını kollayacaktır.


1.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 9,7,8 / 6,4,10

2A) 2,4,5,6,11

3A) 6,1,2,3

4A) 3 ZÜLFİKARIM

5A) 9,8 / 3,5

6A) 7,11,6

Çatı Kupon: 144,00 ₺

Geniş Kupon: 576,00 ₺

1.6’lı Ganyan 5.045,80 ₺ vermiştir.


2.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 9,8 / 3,5

2A) 7,11,6

3A) 12,3,1,8 / 10,9,4,7

4A) 8,4,1,5,3

5A) 6 ORTAK GÜÇ

6A) 3,2,8

Çatı Kupon: 144,00 ₺

Geniş Kupon: 576,00 ₺


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

3 thoughts on “Nurettin Güven’den takipçilerine Adana 1.Altılısı; 5.045 TL

  1. Tek takip ettiğim tahminci sensin kazansam da kaybetsem de senin yorumlarına bakmadan oynamam senin dürüstlüğüne saygım sonsuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir