Yıldırım Bayezid Koşusunda zafer ZOLO MUUM’un…

9 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 2200 metre kum pistte koşulan ve 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Ankara sezonundaki iki G1 mücadeleden biri olan Yıldırım Bayezid Koşusunu, Ömer Polat’ın sahibi olduğu, Ahmet Şen tarafından yetiştirilen ve Adnan Polat tarafından antrene edilen Zolo Muum (4y da Papa Clem – Controllable, Al’s Theatre) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Şanlıtay (El Corredor) elde ederken, mücadeleden Silent Wave (Torok) üçüncü, Altınsima (Kırdemirkır) dördüncü, Rock Solid (Toccet) ise beşinci olarak ayrıldı. 

İlk G1 zaferi…

Kariyerinde Kv-9 galibiyeti, A3 ikinciliği ve bu sene Nisan ayında Adana’da koşulan Akdeniz Derbisinde G1 üçüncülüğü bulunan Zolo Muum, bugün dördüncü kez bir araya geldiği başarılı jokeyi Hışman Çizik ile ön grubun hemen arkasında bekleme yapıp 1200 startından sonra ön tarafa doğru sarkmaya başladığı mücadelede 400 direği geçilirken liderliği aldı ve bundan sonraki metrelerde geriden hücum eden rakiplerinden etkilenmeden yarış hayatının en önemli zaferini elde etti.

Son düzlüğe pistin en dışından en geride dönen Şanlıtay’ın geciken atakları ile ikinciliği elde ettiği koşuda, son 400 metreyi önde geçen Silent Wave bir boyun geride başarılı bir üçüncülüğe imza atarken, viraj dönülürken jokeyinin kolaylığı dikkat çeken Altınsima düzlükte temposunu arttıramayarak dördüncü, Rock Solid ise beşinci oldu.

Son virajı ikinci sırada dönen favori Hayalet Kız düzlükte rakiplerinin sprintine cevap veremeyerek mücadeleden sekizinci olarak ayrılırken, bir önceki yarışında toparlanmış görüntü veren Uğurtay ise koşuyu sonuncu tamamlayabildi.

News Reporter

4 thoughts on “Yıldırım Bayezid Koşusunda zafer ZOLO MUUM’un…

  1. grup 1 kosu adında tam bır kv 6 yarış izledik zolo muum resmen dayak yıyerek yarış kazandı sadece ıkramıye grup 1 hişman gibi atı teşfik etmeken çıkıp resmen dayak atan bir jokeyi tercıh eden at sahıbı anrenör kım varsa atının kıymetini bilmediği için iyi atı haketmıyor

  2. Hışmanın TBMM koşusundan sonra bu seneki ikinci G1 zaferi olurken Zolo Muum’un ilk G1 zaferi.

  3. Kazananı küçümsemek degıl ama bu nasıl Gr1 koşu? Nerde acık yarıs atları? Dubai meydanda kosan ugurtay ortada yok, kesinlikle kum jenerasyonu acısından en kalitesiz berbat 3 seneyi yasıyoruz. Good Curry den sonra kum sampıyonu gelmedi, onca amerikan augırına ragmen

  4. Hışman Çizik…İstersen 10 sene üst üste baş jokey ol, itici ve acımasızca at döven bir adamsın arkadaş…Sadece sahiplerini ve ilgililerini tebrik ediyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir