Yılın Baş Tayı Haralar Koşusunda koşmuyor!

Koştuğu 6 yarışı da kazanan ve son olarak 2 Ekim 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koştuğu G1 Hatay Koşusunu kazanarak sezonun ‘Baş Tayı’ olduğunu ispatlayan Sertberk (Berksoy), hafta sonu kayıtlı olduğu G1 Haralar Koşusuna deklare edilmedi!

Dağyudan Ekürisine ait namağlup tay, 17 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul’da 1400 metre sentetik pistte koşulacak olan G1 Haralar Koşusunun tartışmasız en büyük favorisiydi. Geçtiğimiz Pazar günü 1200 metrelik bir galop yapan tayın Haralar Koşusunu kayıt olmasına rağmen pas geçmesi merak konusu oldu.

Şimdi herkes Haralar Koşusundan start almayacak olan şampiyon tayın Cumhuriyet Koşusunda koşup koşmayacağını, sezonu kapatıp kapatmadığını merak ediyor.Sertberk (Mehmet Akyavuz)
News Reporter

2 thoughts on “Yılın Baş Tayı Haralar Koşusunda koşmuyor!

    1. Yurtdışındaki şeffaflık bizde yok kardeş. Öyle ülkeler var ki atın bütün sakatlık kayıtlarını tek tek gösteriyor sitelerinde. Bizde hep bir sır hep bir gizem. İsterlerse 2 dk. sürmez atın problemini öğrenmeleri ama öğrenseler de buraya yazamazlar. Bakın misal transfermarkt sitesinde de futbolcuların sakatlık gçmişleri kayıtlıdır. Bileği mi burkulmuş, adalesi mi yırtılmış, menisküs mü olmuş, kırık çıkık hepsini günü gününe görürsün. Bunu at yarışına uyarlamak çok mu zor? Asla. Yeter ki istensin. TJK idman görüntülerini verdiği gibi atların sakatlık geçmişlerini de paylaşmaya başlarsa işte o zaman tam manasıyla çağ atlıyoruz diyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir