Yılın ikinci aygır ihracatı gerçekleşti…

Türkiye Jokey Kulübünün Ocak ayında İrlanda’ya sattığı başarılı aygır Authorized’ın ardından ikinci bir aygır ihracatı daha gerçekleştirildi.

2018 Aşım sezonu öncesinde 9 at sahibi ve yetiştiricinin kurduğu bir sendikasyon vasıtasıyla satın alınarak Türkiye’ye getirilen Paco Boy (Desert Style (IRE), Tappen Zee (IRE), Sandhurst Prince (GB)), ülkemizde 6 sezon görev yaptıktan sonra yurtdışına satıldı.

G1 Queen Anne Stakes, Lockinge Stakes, Prix de la Foret, G2 Bet365 Mile, Bet365 Mile, Hungerford Stakes, The Lennox Stakes, G3 Greenham Stakes galibi safkan, 2018 yılında alımını gerçekleştiren Turquoise Bloodstockın sahibi Kayhan Özcan tarafından bu kez at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Bulgaristanlı bir iş adamına satışı yapıldı.

4 Mart 2024 Pazartesi günü Türkiye’den ayrılan Paco Boy’un Bulgaristan merkezli ancak Romanya ve Macaristan’dan gelen kısraklara da hizmet veren bir haraya yerleştirileceği öğrenildi.

Paco Boy (IRE)

 

News Reporter

4 thoughts on “ Yılın ikinci aygır ihracatı gerçekleşti…

  1. Kötü aygır olabılır % 50
   Bizdeki Kısrak stogları kötüdür % 50
   Hala 30-40 sene önceki aygırların Kısraklarından
   Frankel Çıkmasını beklemek !
   Kabirkhan gıbı bır at daha koşamamak.,say say bitmez

  2. Galileo Gold gibi erkek tay deneme kazanan aygır oğlu verdi Avrupa da ve biz kötü aygır diyoruz hakikaten komik ülkeyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir