YILMABAŞAR’dan hara kariyerine sıra dışı başlangıç!

Yarış hayatı boyunca 33 yarış kazanıp, 3’ü G1 olmak üzere 25 Grup yarış ve 5.514.195 TL ikramiye kazanan Yılmabaşar (Tamerinoğlu – Seyyare 55, Taşkent) aygırlık kariyerine sıra dışı bir başlangıç yaptı.

2020 yılında Yıldızhan Ekürisinde hara kariyerine başlayan ve 2021 yılında TİGEM tarafından satın alıp 2022 yılından itibaren Sultansuyu Tarım İşletmesine transfer olan Tamerinoğlu temsilcisi safkanın, tay yarışlarının başladığı 9 günlük süre içerisinde start alan 7 tayından 4’ü yarış kazanarak önemli bir başarı elde etti.

Bu başarısı ile sadece ilk jenerasyon Arap aygırlar içerisinde değil, 3 yaşlı Baba Kazanç Sıralamasında da zirveye yerleşen aygırın, Kafkaslı, Dayıbey, Halid ve Bamka 3 kızlarından doğan Ceku Balım, Kocaefe, Varlık Efesi ve Esmerdağ isimli taylarından ikisi kum, diğer ikisi ise sentetik pistte kazandılar.

Yılmabaşar
News Reporter

2 thoughts on “YILMABAŞAR’dan hara kariyerine sıra dışı başlangıç!

  1. Serdümen ve Yılmabaşar Tamerinoğlu nun kendinden sonra soyu ve kanı ile yetiştiriciliğe damga vuracak aygırlar olacak. Daha mesafeler uzadıkça ve yaş aldıkça dayanıklı güçlü güzel yavrular verecektir nitekim şimdiden 3 yavrusu 2 de 2 yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir