YKK’dan beklenen karar!

22 Nisan 2021 Perşembe günü Ankara’da toplanan Yüksek Komiserler Kurulunun son derece önemli ve yarış kamuoyu tarafından beklenen bir karara imza attığı bilgisi alındı.

Aldığımız duyumlara göre yoğun bir gündem ile toplanan Kurul, 2021 Genel Hükümlerde yer alan ‘Hipodromlara ve Mesafelere Göre Start Alabilecek At Sayıları’ Çizelgesinde önemli değişiklikler yaptı.

Son dönem özellikle Adana’da koşulan çim yarışlarındaki kazaların sebeplerini masaya yatıran kurul, ilk hamle olarak İzmir ve Adana’da koşulacak olan Çim yarışlarında start alabilecek at sayısını 12’ye indirdi.

Bu sayı mevcut durumda İzmir’de değişen mesafelere göre 14, 16 veya 18, Adana’da ise tüm mesafelerde 15 idi…

YKK’nın aldığı bu karar Tarım Bakanı tarafından onaylanırsa, bundan sonra Adana ve İzmir’de koşulacak yarışlarda hangi mesafede olursa olsun çim pistte en fazla 12 at start alabilecek…

News Reporter

1 thought on “YKK’dan beklenen karar!

  1. Adana ve İzmir’de çim yarışları görebildiğimiz kadarıyla Mart ayında oluyor ( hava şartlarında ekstra yağış olmazsa ) Zaten Nisan ayında Ankara,İstanbul ve Bursa çim yarışları başlıyor….1 ay için ne gerek var Adana ve İzmir de çim pist kaldırılsın, adam gibi idman pist yapılsın, idman pisti sayısı artırılsın….at fazlalığından sabah idmanlarındaki kazalardan kimse bahsetmiyor nedense !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir