YKK’ya 4 yeni atama yapıldı. Başkan belli oldu…

Yakın zamanda yaşanan değişiklik neticesinde Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci’nin getirilmesi ile Yüksek Komiserler Kurulunda bazı koltuklar boşalmış, Ocak ayında yapılan son değişiklikle YKK Başkanlığına getirilen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, kurulda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Bakan Yardımcılarından Fatih Metin, bir süre Başkanlık yapıp sonrasında üye olarak kurulda kalmaya devam eden Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ve Bakan Yardımcılarından Ayşe Ayşin Işıkgece üye olarak görevlerine devam ederlerken, eski İstanbul Komiserler Kurulu Başkanı Özkan Köylübay ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından önerilen üyelerden Sadettin Atığ da Yüksek Komiserler Kurulunda mesailerine devam eden diğer üyeler olmuşlardı.

Öte yandan yaşanan Bakan değişikliği sonrasında Rıfat Tan Bendadam ve Özer Ataç ise Kuruldaki görevlerinden ayrılmışlar, yılbaşında işlerinin yoğunluğunu mazeret göstererek Kuruldan ayrılmak için resmi girişimde bulunan ama uzun süre ayrılma talebi kabul edilmeyip dilekçesi bekletilen Behçet Homurlu da, bu konudaki ısrarını sürdürünce Yüksek Komiserler Kurulundaki görevi sona ermişti.

Yeni Bakan Yardımcıları YKK’ya atandı…

Bugün Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 4 Bakan Yardımcısı görevden alındı ve yerlerine yeni atamalar yapıldı. Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece ve Fatih Metin görevlerinden alınarak yerlerine Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider atandılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarından sonra görevden alınan eski Bakan yardımcılarının Tarım ve Orman Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulundaki görevleri de Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından sona erdirildi.

4 eski Bakan Yardımcısından boşalan koltuklara yeni atayan 4 yeni Bakan Yardımcısı atandı. Yüksek Komiserler Kurulunda daha önce görev alan ve Başkan yardımcılığı yapan Nihat Pakdil, yeni dönemim Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı oldu…

Bu atamalara rağmen Kurulda şu anda 3 eksik üye bulunuyor. Bakan Vahit Kirişci’nin boş kalan 3 koltuğa biri TJK’nın önerisiyle olmak üzere 3 kişiyi ataması bekleniyor.News Reporter

1 thought on “YKK’ya 4 yeni atama yapıldı. Başkan belli oldu…

  1. TİGEM ve Arap atçılığinin tekrar eski itibar ve ihtişamı için DHT nin tekrardan yürürlüğe girmesi gerekiyor. Ya da TİGEM KAİZBERT adında yeni bir familya açmalıdır ki bu da ne kadar mantıklı olur. YKK bu hususta siyasi elleri bakan aracılığıyla bertaraf etmelidir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.