YOLLARAZ’dan Ankara’da harika başlangıç!

11 Haziran 2020 Perşembe günü başlayan Ankara Yaz Yarış Sezonunun ilk gününe ait en önemli mücadele olan 4 yaşlı Araplara mahsus KV-18 Cevdet Karataş Serbest Handikap’ını Koşusunu, Hüseyin Becene’nin sahibi, Hikmet Geçgel’in yetiştiricisi ve Kazım Yıldız’ın antrenörü olduğu Yollaraz (4y ka Yaşarcık – Çöldesu, Odinhan), aprantisi Mehmet Salih Çelik ile kazandı.

Mücadeleye 6 numaralı starttan iyi bir çıkış yaparak başlayan Yollaraz, ilk metrelerde liderliği aldı ve 1000 startını en yakın rakibinin 3 boy önünde bu pozisyonunu koruyarak geçti. İlk viraja da önde giren ve son düzlüğe de önde çıkan safkan, yetenekli aprantisi ile bu metreden sonra temposunu hiç düşürmeden şahane bir performansa imza atarak 3 boy farkla ve 1’31”94’lük derecesi ile bu önemli koşuyu kazanan isim oldu. Kariyerinin 8’inci birinciliğine imza atan Yollaraz, bu galibiyetiyle çim pistteki 7’inci startında da 4’üncü kez finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.

Yollaraz (Mehmet Salih Çelik)

Başar (Ayabakan) koşunun ilk metrelerinden itibaren bariyer dibinde iyi bir yer tuttu. Bu pozisyonunu son viraja dönülürken de koruyan safkan, özellikle 400’den itibaren bariyer dibinden etkili bir sprint yaptıysa da, bugün için kusursuz koşan rakibini yakalamayı başaramayıp mücadeleden ikincilikle ayrıldı.

Wanpir (Uçanbey) önüne hafif gelen rakipleri nedeniyle starttan iyi bir çıkış yapamayıp iyi de bir yer tutamayınca, bütün yarışı en arkada takip etmek zorunda kaldı. Son düzlüğü de öndeki rakiplerinden oldukça geride dönen safkan, son 400’den sonra sprinte kalktı ve rakiplerini teker teker geride bırakıp en öndeki grup ile olan farkı her metrede kapatarak göze çok hoş gelen bir üçüncülüğe imza attı.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir