Yüksek Komiserler Kurulu cezayı onayladı!

10 Haziran 2019 Pazartesi günü Almanya’nın Hannover Hipodromunda Shafran Mnm (IRE) isimli 3 yaşlı tayla kazandığı Listed yarış sonrası Hannover Yarış Komiserleri tarafından maksimum sayı olan 5 yerine 6 kamçı kullandığı gerekçesi ile % 50 mont kesintisi ve 14 gün de at binmeme cezası ile cezalandırılan Gökhan Kocakaya’nın bu cezası, Yüksek Komiserler Kurulu tarafından onaylandı.

Hannover Yarış Komiserlerinin verdiği cezayı orantılı ve yerinde bulup herhangi bir indirime gitmeyen Kurul, Kocakaya’nın 25 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında çekmesi gereken 14 günlük cezanın ise 1 – 14 Temmuz olarak uygulanmasını karara bağladı. Buna göre başarılı jokey Gazi Koşusundan sonra 14 gün boyunca pistlerde boy gösteremeyecek!

 

News Reporter

1 thought on “Yüksek Komiserler Kurulu cezayı onayladı!

  1. Avrupa uygulana bütün kuralları burada uygulasanıza…Şirin görünmek için cezayı okeylediniz. Grup yarışlar sonrasına kadar da beklediniz. Madem öyle hemen uygulasaydınız neden beklediniz. 6 kamçı için burada ceza verseniz sahada bir tane jokey kalmaz… Gökhan veya başkası kişinin kim olduğu önemli değil. Amaç belli, Avrupai uygulama…Her şeyi öyle yapalım o zaman.. Ahırlar,seyisler,eğitimler,haralar,……kim varsa ne varsa …. kağıt üstünde show bunlar….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir