Yüksek Komiserler Kurulunda Değişiklik…

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde kamu görevlilerinin milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etme süresi 16 Mart 2023 Perşembe günü mesai saatinin bitimiyle sona ermişti. 

Bu gelişmelerin ardından Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Ebubekir Gizligider’in, kurulun resmi internet sitesindeki Kurul Üyeleri bölümünde yer alan isminin kaldırıldığı gözlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteyken 7 Nisan 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanan Gizligider’in yerine, kurulun resmi internet sitesine eski Ankara Tarım ve Orman İl Müdürü Muhsin Temel’in isminin yazıldığı görüldü ve dolayısıyla Bakan Kirişçi tarafından bu atamanın gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Nihat Pakdil’in yakın arkadaşı olduğu söylenen 1959 Ankara doğumlu olan Muhsin Temel, 1981 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Veteriner Hekim olarak mezun olan bir Veteriner Hekim…

Muhsin Temel

 

News Reporter

2 thoughts on “Yüksek Komiserler Kurulunda Değişiklik…

  1. Mevcut hükümetten önce de kom.kur yine hükümete baglı bir kurummuydu? Bilmediğim için soruyorum.
    Ayrıca sahayı sahanın sahibine bırakmalı devlet, senin ne işin var kardeşim komiserler kuruluyla?

  2. Yukarıdaki yorum tam yerinde.siyaset tam.burda yok derken komiserler kurulunada girdi.at sahipleri de .partilere üye olsun komiserler.kararini daha.adil .partili at sahiplerine göre zaten bu işten anlamıyorlar..ona.gore versinler.kararlarini.bikti yarissever.
    .bu kokusmadan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir