3 boy startta kaldı, 4 boy farkla kazandı!

25 Haziran 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre yumuşak çim pistte (3.7) koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Orhan Doğa Özsoy Koşusunu, Muharrem Can’ın sahibi, Emir Alkaş’ın yetiştiricisi ve Mert Bildik’in antrenörü olduğu Vecot (3y da Victory Gallop – Momentum, Lockton) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Yıldız Tozu (Wiener Walzer) elde ederken, mücadeleden Tractor (Bushranger) üçüncü, El Compadre (Three Valleys) dördüncü, Romanı Kalibre (El Corredor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Vector (Gökhan Kocakaya)

3 boy startta kaldı, 4 boy farkla kazandı…

Yarış kariyerine 7 Temmuz 2020 tarihinde Kocaeli kum pistinde katıldığı maiden koşudaki dördüncülüğü ile başlayan Vector, bugüne dek 15 kez start alıp 5 birincilik, 9 kez de tabela yaparak 755.579 TL’lik bir kazanca ulaştı.

Kum ve sentetik pistte katıldığı 7 yarışta ilk iki sırada hiç yer alamayan safkan, normal çim pistte Bursa’da bir maiden ve bir Kısa Vade 6 galibiyeti elde ederken, çok ağır çim pistte A3 galibiyeti, yumuşak çim pistte ise Şartlı 5 ve son olarak G3 birincilikleri elde etti.

İstanbul’a daha önce 4 kez gelen ve bu 4 yarışında da sentetik pistte start alıp tabelanın ortalarında ve sonlarında kendisine yer bulabilen Vector, Veliefendi Hipodromu çim pistine ayak bastığı ilk mücadelede yarışa 3 boy geç başladı. Öndeki tempoya hiç uymayan, koşuyu en geride takip eden ve son virajı da en geride dönen erkek tay, düzlüğün ortalarından yaptığı etkili sprint ile son 150’de rakiplerine hakim olup finişe kadar olan mesafede farkı 4 boya çıkartarak 1’35”34’lük derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Vector (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

1 thought on “3 boy startta kaldı, 4 boy farkla kazandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir