Yunus Emre Koşusunu TREVI FOUNTAIN kazandı…

10 Eylül 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz mahsus G3 Yunus Emre Koşusunu, H.Tarık Dikencik’in sahibi ve yetiştiricisi, Sinan Aydemir’in antrenörü olduğu Trevi Fountain (5y da Offlee Wild – Kansas, Kahyasi), jokeyi Nurettin Şen ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Akgün (Toruk Macto) elde ederken, mücadeleden İz Bırakan (Lion Heart) üçüncü, Criminal (Dutyfree) dördüncü, Handsome Hero (Rajsaman) ise beşinci olarak ayrıldı.

Trevi Fountain (Nurettin Şen)

Bu sene 5’inci birinciliği…

Yarış hayatının 78’inci startında 12’inci birinciliğini elde eden Trevi Fountain, bu sene 5’inci yarışını kazandığı mücadelede kariyer kazancını da 1.6 Milyon liraya yükseltti. Osmangazi Hipodromunda, çim pistte ve Nurettin Şen ile 9 kez finiş çizgisini önde geçen safkan, en çok yarış kazandığı mesafe olan 2000 metrede de 4’üncü kez birinciliğe uzandı.
Startla birlikte koşuyu ön grubun hemen arkasında kabullenen Trevi Fountain, bu yerini koşu boyunca korudu ve son düzlüğe üçüncü sırada çıktı. 400’den itibaren artan temposu ile rakiplerini kısa sürede yakalayan safkan, Akgün ile finiş çizgisine kadar giriştiği mücadeleden aynada yarım boy farkla galip çıkıp 2’01”68’lik derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir