YÜREK STAR Bursa’yı sevdi…

16 Eylül 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus isimsiz G3 koşuyu, Ahmet Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Dünyası Ltd.Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seçkin Aydoğan’ın yaptığı Yürek Star (3y de Kayayürekli – Starrubi, Druid) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Aden Perisi (Turbo) elde ederken, Uzun Dalga (Özgünhan) üçüncü, Gürobası (Ayabakan) dördüncü, Alyadigar (Karaüzüm) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

İkinci Grup galibiyeti…

Bursa’da A3 Karacabey galibiyeti sonrası İstanbul’da start aldığı Kv-8 Nevzat Zaimoğlu koşusu üçüncülüğü ile iyi durumunu koruduğunu belli eden Yürek Star, tekrar geldiği Bursa pistinde uyum sağladığı jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde yine kazanırken ikinci grup galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dışardan atak yapan Aden Perisi liderliği aldı. İkincilikte Uzun Dalga daha sonra Dağkıran ve Yürek Star sırası 1200-1000 startları geçildi. 800’de az farkla Aden Perisi lider, yine ikincilikte Uzun Dalga daha sonra Yürek Star ve Şirinefe şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Aden Perisi ve dışındaki Uzun Dalga mücadelesine gerilerden Yürek Star katılmaya başladı. 200’den sonra dışardan kuvvetli gelen Yürek Star rakiplerine hakim olarak sonlarda farkı 1,5 boya çıkararak ve 1’31″98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Yürekstar (Mustafa Çiçek)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir