Yürüyen Köşk Koşusu’nu CORCOVADO kazandı

Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk adına 11 Kasım 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen, 3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus KV-24/S koşuyu,  günün başarılı at sahibi V. İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Sönmez Bilgiç’in ise antrenörü olduğu Corcovado (3y de Toruc Macto –Tonnante, Hernando), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2000 metre sentetik pistte 2’02”89’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Corcovado (Gökhan Kocakaya)

Ankara’da koştuğu Cumhurbaşkanlığı Koşusunda elde ettiği dikkat çekici dördüncülük sonrası formda jokeyinin altında beklendiği gibi başarılı bir performans sergileyerek, kariyerinin 18’inci startında 6’ncı birinciliği elde eden Corcovado’nun ardında ikinciliği çok başarılı bir performans sergileyen King of Rock (Derviş Ağa) elde ederken, mücadeleden düzlükte bir türlü istediği yolları bulamayan Vancouver (George Vancouver) üçüncü, Farilyalı (Dai Jin) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Pınar Aracı Baş‘a kupasını ve Yürüyen Köşk minyatürünü, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman verdi. Salman safkanın antrenörü Sönmez Bilgiç‘e ve jokey Gökhan Kocakaya‘ya da plaketlerini ve hediyelerini takdim ederken, günün anısına TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ’a da bir hediye verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile davetliler de katıldı.

Yürüyen Köşk Koşusu Kupa Töreni 2018
Yürüyen Köşk Koşusu Kupa Töreni 2018
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir