YUSUF DİKMAN Koşusunu ANADOLU ZAMANI kazandı

7 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz dişi taylarına mahsus Kv-6 Yusuf Dikman koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Anadolu Zamanı (2y dd Kaneko – Zaeemah, Shamardal) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Nurselin (Yıldırımbey) elde ederken, My Sunshine (Approve) üçüncü, Show Up (Mendip) dördüncü, Anadolu Ezgisi (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Yarış hayatına Ankara’da Şartlı-1 koşu ile başlayan Anadolu Zamanı ikinci startında İstanbul’da maidenden çıkarken bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu ortalarda takip edip düzlükten sonra dışından gelen rakibi ile giriştiği mücadeleyi kazanarak ilk Kısa Vade koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılacak bir çıkışla birlikte atak yapan Black Pink liderliği aldı. İkincilikte Super Sweet daha sonra Show Up ve Anadolu Ezgisi sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Black Pink liderliğini korurken yine ikincilikte Super Sweet daha sonra Show Up ve Anadolu Ezgisi şeklinde 600 startı geçildi. Black Pink lider, ikincilik mücadelesi Show Up, Super Sweet ve Anadolu Zamanı olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Black Pink ve içindeki Show Up mücadelesine ortadan Anadolu Zamanı’nın gerilerden Nurselin’in atakları görüldü. 200’de Anadolu Zamanı ve dışından gelen Nurselin arasındaki mücadelede bir ara Nurselin hakim olurken sonlarda içerden tekrar tazeleyen Anadolu Zamanı yarım boy farkla ve 1’20″27 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Anadolu Zamanı (Halis Karataş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir