ZAFER MEYDANI’ndan Kv-8 galibiyetle yıl finali…

06 Aralık 2022 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Pozantı Belediye Başkanlığı koşusunu, Ali Erkan Yılmaz’ın sahibi olduğu, Bağnu Eğilli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hamdi Volkan Yılmaz’ın yaptığı Zafer Meydanı (5y aa Uçbeyi – Hoşseskızı, Tatarcık) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Özbatu (Tamerinoğlu) elde ederken, Bükeç (Demirdöven) üçüncü, Özbilden (Özgünhan) dördüncü, Mahzunkral (Bilgin) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Beyaz Bayrak-ayna galibiyet…

Bu sene ikisi Kısa Vade olmak üzere 3 yarış kazanırken, başarılı ve istikrarlı bir sezon geçiren Zafer Meydanı, yeni yıla girmeye kısa bir süre kalan sezonu tecrübeli jokeyi Ahmet Çelik idaresinde Kv-9 galibiyetle kapatırken, bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini de elde etmiş oldu.

Tumbulçiçeği’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan atak yapan Zafer Meydanı liderliği alırken ikinciliğe Aypars girdi. Daha sonra Günpınar ve Mahzunkral sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Zafer Meydanı az farkla liderliğini korurken ikincilikte Aypars arkalarında Günpınar daha sonra Taşan ve Mahzunkral şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Zafer Meydanı halen lider, yine ikincilikte Aypars daha sonra Günpınar, Taşan ve Mahzunkral sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Zafer Meydanı lider, dışında Aypars arkalarında Günpınar, Taşan, Mahzunkral ve Özbatu olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Zafer Meydanı liderliğini korumaya çalışırken dış kulvardan Özbatu’nun ve onun dışından da Bükeç’in atakları görüldü. 200’den sonra dış kulvardan kuvvetli gelen Özbatu’nun ataklarına başarılı bir şekilde karşılık veren Zafer Meydanı yarım boy farkla ve 2’14″90 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Zafer Meydanı (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir