ZALA BEY’in yaz sezonu ilk yarışı ve jokeyi belli oldu…

Gazi Koşusu yolunda önemli virajlardan biri olarak kabul edilen ve 19 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan G3 Tendürek Koşusunu Action’ın arkasında ikinci tamamlarken, özellikle son düzlükte yaptığı etkili sprinti ile dikkat çeken Zala Bey (Agresivo), İstanbul’daki ilk galobuna 9 Nisan 2022 Cumartesi günü jokey Ahmet Çelik ile çıktı.

2015 yılından bu yana üst üste 7 Gazi Koşusu kazanarak belki de bir daha hiç elde edilemeyecek büyük ve tarihi bir başarıya imza atan Ahmet Çelik ile iç pistte 1200/1’18”0 – 1’03”0 – 26”0 rahat bir galop yapan erkek tayın, 17 Nisan 2022 Pazar günü 1900 metre çim pistte koşulacak Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşusu ile yaz sezonuna start vereceği ve bu önemli mücadelede safkana galobunu yaptıran jokey Ahmet Çelik’in bineceği öğrenildi.

(dıştaki Trap Queen içteki Zala Bey)

Yarış hayatına geçen sene Temmuz ayında Ankara’da başlayan ve 1300 metre çim pistteki Şartlı-1 mücadeleyi Captain America’nın gerisinde ikinci tamamlayan Zala Bey, daha sonra 6 ay kadar ara vermiş, bu sene Ocak ayında Adana kum pistinde start aldığı maiden mücadelede Ennabi’ye geçilip, ardından Mart ayında 1800 metre çim pistte koştuğu maiden koşuyu 4 boy farkla kazanarak kariyerinin ilk birinciliğini elde etmişti.

Tendürek Koşusundaki performansı ve büyük beğeni kazanan son 400 metre sprinti ile bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran safkanın İstanbul’daki ilk sınavında nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

Action (Özcan Yıldırım) ve Zalabey (Halis Karataş)News Reporter

3 thoughts on “ZALA BEY’in yaz sezonu ilk yarışı ve jokeyi belli oldu…

  1. Gazi koşuşunda hangi jokeylerin hangi atlara bineceği şimdiden belli olmaya başladi.Bana göre Sigoş _G.Kocakaya , final dance_H.Karataş ,Zala bey_A.çelik,Action_Ö.Yıldırim,Zorro_A.Kurşun veya başka bir jokey kardeşimiz.Tüm atlarımızın ayakları düz bassın.

  2. Bu atı çalıştırmak için Ahmet taaa Adana’dan kalkıp uçağa binip geldi İstanbul’a sonra aynı gün uçakla Adana’ya dönüp at bindi orada.
    Handikap atı Trap Queen’e zar zor hakim oldu,harcadığı zamana geliş/gidiş uçak biletlerine ve masraflarına ve en önemlisi de harcadığı emeğe yazık.. Değil Gazi Koşusunu kazanmak bu atla şayet Gazi Koşusunu koşarsa ilk 6’ya girsin ben bidaha at yarışı oynamam !!
    Vasat bir Kv atı olur ZALABEY,üzgünüm ama gerçekler maalesef bu şekilde !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.