Zevkli mücadele de kazanan ZİNCİR KOPARAN…

13 Temmuz 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Karacabey Tarım İşletmesi koşusunu, Birkan Bora Akarsu’nun sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Zincir Koparan (3y de Ayabakan – Demirgök, Demirkazık) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Bozkırefesi (Özgünhan) elde ederken, Kaşmir Tay (Onurkaan) üçüncü, Karizmatik (Özhaber) dördüncü, Balkı Tay (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk grup galibiyeti…  

Az farkla kaybettiği G2 Kazım Karabekir koşusunu sonrası ilk kez geldiği Ankara pistinde nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenen Zincir Koparan, tüm koşularında birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde iyi start çıkışı sonrası liderliği aldı ve düzlükten sonra dışından gelen rakibi ile giriştiği mücadeleyi fotoda kazanarak ilk grup galibiyetine ulaşmış oldu. 

Vezirköprü’nün 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Zincir Koparan liderliği alırken ikinciliğe Çelik Melih girdi. Daha sonra Bozkırefesi ve Melihin İzi sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Zincir Koparan liderliğini korurken ikincilikte Çelik Melih hemen arkasında Bozkırefesi ve Beyazışık şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Zincir Koparan az farkla Çelik Melih’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de ortadan atak yapan Bozkırefesi Zincir Koparan’ın dışına geldi. Üçüncülükte de Kaşmir Tay ile 200’de gelinirken Zincir Koparan ve dışındaki Bozkırefesi arasındaki mücadele aynaya kadar sürdü. Koşuyu burun farkı ve 1’32”46 bitiriş derecesi ile Zincir Koparan kazandı.

News Reporter

2 thoughts on “Zevkli mücadele de kazanan ZİNCİR KOPARAN…

  1. spiker sonucu fotoya bırakmalı idi,
    görmek güzel şey ancak BAŞINA İŞ AÇABİLİR, bu vb.nedenlerle en uygunu sonucu varış hakemlerine bırakmak.
    Saygılarımla.

  2. Niye halisin 1 yada 2 kamciyla yarışı bitirdiğini söylemiyor yanına tutarak geldi iki kamçı vursa atı ayirsa kolay kazanacak ama halis karataş fantezi peşinde o yüzden kaybetti yoksa bozkirefesinin kaybederi yoktu halis karataşın yüzünden kaybetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir