ZİNCİR KOPARAN’ın bileği bükülmüyor…

31 Ağustos 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G2 Tigem Koşusunu, Birkan Bora Akarsu’nun sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Zincir Koparan (3y de Ayabakan – Demirgök, Demirkazık) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Bozkırefesi (Özgünhan) elde ederken, Kaşmir Tay (Onurkaan) üçüncü, Ak Filozof (Baba Mevlüt) dördüncü, Atabeyli (Ayabakan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü Grup zaferi…  

Start aldığı altı yarışın dördüncünden zaferle ayrılan ve G2 Karacabey Tarım İşletmesi ile G1 Çanakkale Zaferi Koşularını üst üste kazanıp yılın ‘Baş Tayı’ olma yolunda iddiasını ortaya koyarak yine çok iyi durumda Ankara’ya gelen Zincir Koparan, uyum sağladığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde çıkıştan sonra bir ara rakibinin presine maruz kalmasına rağmen liderliği aldı ve düzlükten sonra içinden ve dışından gelen rakiplerine çok başarılı bir şekilde karşılık vererek birinciliğe uzanırken, hem üst üste üçüncü grup zaferine imza atmış, hem de yedinci startında beşinci birinciliğine ulaşmış oldu.

News Reporter

9 thoughts on “ZİNCİR KOPARAN’ın bileği bükülmüyor…

  1. Müthiş güçlü bir at…Yanına at geldikçe artırıyor,inanılmaz bir kuvveti var…Bu ara Hışman’da çıkışta Bozkırefesini temizleyerek az olan şansını sıfıra indirdi…Hışman bu aralar inanılmaz kötü, yarış kazanamadıkça saçma sapan işler yapıyor, umarım toparlar…

  2. Bu grupta koşan tayların tamamı üstdüzey ilerleyen zamanlarda tüm grup yarışlarda mesafe ve piste göre birbirlerine üstünlük sağlyacaklardır. Allah koşmayı nasip etsin hepsine. Erkşan kumda iyi bir tempo atı olur. Uzayan mesafede 1900 ve üstü Kaşmirtay zor geçilir. Akfikozof sabırlı beklediği her koşuda ikiliye girer. Bozkırefesi sanırım ufak bir sorunu var içeri meğilleniyot ve bana göre biraz sık koşuyor düzelirse çok kalite. Bu gruba İsyan Ateşi ve kumda Taşkentte dahil olur. Arap atöılığı iyi bir jenerasyon yakaladı uzun aradan sonra. Oruçhan da katılabildiği tüm koşularda özellikle 1200/1600 pist rekoru kırar. İlgililerini tebrik ederim. Seyiri güzel yarışlar bizleri bekliyor.

  3. Tam bir şampiyon karakteri inatçı dayanıklı yanına geldikçe rakipleri veriyor. Hatırlayanlar bilir jenerasyon bana Özgünhan (Zincirkoparan)), Demirkazık (Bozkırefesi) ve Anadolu Ateşi (Kaşmirtay) grubunu hatırlatıyor. Bozkırefesi mesafe uzadıkca ve biraz çamur olunca mutlaka birgün geçecek ama bu mesafe ve şartlarda biraz daha beklemes gerekecek.

  4. Zincir koparan maşallah yalnız gün koşulan şartlı 1 de Akçaova ya bayıldım hayatının ilk yarışında son 800 ü zincirkoprandan iyiydi 1200 ü 1.18 içinde kostu diger şartlı 1 kazananı 1.21 koştu bir şampiyon olacak gibi duruyor

  5. Gerek zincirkoparan gereksede bozkır efesi çok karakterli atlar. Yalnız bozkır efesi sık koşmaya başladı bence dikkat. Kahraman ekurusine yakışmıyor açık yarış atını handikap atı gibi koşmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir