ZOLO MUUM’dan Ankara sezonuna etkili başlangıç…

13 Nisan 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Polis Günü koşusunu, Şükrü Polat’ın sahibi olduğu, Ahmet Şen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yusuf Uçar’ın yaptığı Zolo Muum (4y da Papa Clem – Controllable, Al’s Theatre)  jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Litecoin (Victory Gallop) elde ederken, Gökhan Babam (Güngör Baba) üçüncü, Kuanpo (Velociraptor) dördüncü, Blende Rende (Bosporus) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Fazla zorlanmadı…

Bu sezon Adana kum pistinde start aldığı tüm koşuları ilk üç içerisinde tamamlayan ve G1 Akdeniz Derbisi koşusunu üçüncülük ile bitiren Zolo Muum, iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde ön grubun hemen arkasında takip ettiği koşuyu düzlükten sonra dışardan yaptığı ataklarla ve 200’den sonra aldığı liderliği sonlarda farkı açarak kazanırken yaz sezonuna da iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Gökhan Babam’ın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Blende Rende liderliği aldı. İkincilikte King Serkan daha sonra Litecoin ve Zolo Muum sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Blende Rende liderliğini korurken yine ikincilikte King Serkan daha sonra Zolo Muum ve Litecoin şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Blende Rende halen lider, King Serkan takipte arkalarında Zolo Muum ve Litecoin sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Blende Rende az farkla King Serkan’ın önünde lider hemen içlerinde Zolo Muum şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Blende Rende ve King Serkan mücadelesine dışardan Zolo Muum atağa kalktı. 200’e gelinirken ataklarını arttıran Zolo Muum liderliği alıp kalan metrelerde farkı açarak 3.5 boy farkla ve 2’08”72 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Zolo Muum (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir